O projekcie

Głównym celem projektu Turawa i Jeziora Turawskie jest prezentacja najważniejszych atrakcji regionu gminy Turawa. Projekt składa się z trzech powiązanych ze sobą przewodników w postaci: tradycyjnej (papierowej) publikacji, strony WWW oraz aplikacji mobilnej wykorzystującej GPS na system Android. Dzięki tym trzem możliwościom każdy może zaplanować spędzanie wolnego czasu w Turawie zgodnie z dostosowanym do własnych potrzeb przewodnikiem.

Zarówno aplikacja, jak i portal pozwalają szybko zaplanować popołudnie, weekend lub urlop nad Jeziorami Turawskimi w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy.

Aplikacja „Turawa i Jeziora Turawskie” umożliwia poznanie zabytków i ciekawych miejsc, pomaga znaleźć nocleg, podpowiada, gdzie szukać atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Aplikacja zawiera również bogaty zbiór szlaków pieszych, rowerowych i wycieczek turystycznych w obrębie gminy. Dzięki trasom zawartym w telefonie każdy turysta będzie mógł nie tylko podążać za śladem i wskazówkami dotyczącymi szlaku, ale także zwiedzić najciekawsze miejsca w okolicy danej trasy.

Jeziora Turawskie wraz z okolicami to wymarzone miejsce na wakacje. Gmina Turawa położona jest w województwie opolskim, na północny-wschód od Opola, nad rzeką Małą Panwią oraz Jeziorami Turawskimi – Dużym oraz Średnim i Małym. Na terenie gminy znajdują się także mniejsze zbiorniki wodne, a także liczne szlaki piesze, rowerowe i konne, wszystkie sprzyjające aktywnej turystyce. Turysta odwiedzający gminę odnajdzie tutaj wiele ciekawych zabytków, wartych uwagi – zarówno portal, jak i aplikacja mobilna pomagają w zwiedzaniu tych najważniejszych.

Projekt Turawa to również zbiór szlaków i wycieczek zgodnych ze śladami GPS, wiele zdjęć ukazujących piękno tych terenów oraz zdjęcia panoramiczne, które są jeszcze większą zachęcają do wizyty nad jeziorami.

Projekt portalu i aplikacji mapowo-przewodnikowej zrealizował Urząd Miejski w Turawie. Wykonawcą była firma Amistad Group. W projekcie wykorzystano podkłady mapowe OpenStreetMap.org.